?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Про маленьке поселення Кхаджурахо у центральній Індії ви точно ніколи не чули, але точно чули про Камасутру. Так от, як стверджують легенди, камасутра була написана саме тут,  а Каджурахо має святині, на яких все це гарно відображено.

Камаcутра (санскрит: कामसूत्र) — індійський еротичний трактат, написаний лікарем Ватсьяяною в ІІ столітті до нашої ери за мотивами скульптурних зображень храму «Чорна пагода».
В Інтернеті найбільш поширений розділ другий, подекуди замість всього трактату. Тим часом другий розділ - це лише п'ята частина «Камасутри».
У трактаті описано як треба любити жінку та чоловіка (розділ 2), як знайти жінку (розділ 3), як жінці поводитися (розділ 4), про зваблення (розділ 5), про проституцію (розділ 6), про те, як очаровувати інших (розділ 7), а також взагалі про кохання (розділ 1).


У Кхаджурахо добиралися поїздом із Варанасі, потім двома автобусами, а потім на таксі. Кхаджурахо відносно ізольоване поселення, завдяки його віддаленості від усіх  шляхів, вдалося зберегти уніальний храмовий комлекс. Лише 15 років тому тут збудували аеропорт і тільки 2 роки тому залізничний вокзал!  

Але багато писати не буду, в Інтернеті і так багато інформації про Кхаджурахо, не хочу повторюватись..

Ми приїхали пізно ввечері, вийшли із таксі в самому центрі, одразу ж нас обступили місцеві "гіди". Правда вони не були такими ж настирливі як у Варанасі, та й ми були втомлені, то ж ми ласкаво прийняли їхні послуги. Нам показали гарний італійський ресторан, а потім готель, де за 300 рупій ( 8 доларів) ми зняли дві кімнати. Читаючи мої пости, ви можете подумати, що тут все мега дешево. Так, дешево, але тільки в "несезон". Якщо приїхати в грудні, то кімната в готелі буде коштувати до тисячі рупій, проте буде прохолодно. За природній комфорт теж треба платити.

Знову ж, їдучи у Кхаджурахо нам казали, що там нічого дивитися, тільки храми. Так, лише храми, але які!

Отже знамениті храми Камасутри (вхід у храмовий комплекс - 250 рупій):збудовані у Х столітті нашої  ери

час від часу реставруються..


Перше варження - я вже їх десь бачив.. а так, пригадую - у  Томб Райдері із Ларою Крофт.. ))

Ми спробували зняти маленький репортаж.. перша спроба не дуже вдала, але вже яка є.. 


А так храми виглядають зблизька багато дуже різних гарних скульптур

    


а тепер більш еротичні, місцями аж занадто.. Краще не дивіться...

Не дивіться на цих стидливих дівчат. Вони теж не дивляться - закрили руками обличчя...


Прошу мене не звинувачувати в тому, що я розповсюджую продукцію порнографічного змісту. Я просто публікую, те що бачив. Лишаю подальші фотографії без коментарів. Думаю вони тут і так зайві..

(Кому то все за жорстко - краще не дивіться далі)

знову пробували зліпити маленкьий репотаж ))


Після такого побаченого хлопців потягнуло "на любов"..Але для уникнення таких ситуацій наполегливо рекомендую приїжджати в це місце з коханою людиною (протилежної статі).

Ви щойно дивилися західний комплекс храмів, а є ще східний і південний, всього храмів більше 20. По дорозі до них я зробив кілька цікавих фотографій..


індійські свині 

orest_zub , вирішив допомогти місцевим копати ломом став.. (як в тому анекдоті про армію: копати от звідси і до обіду..)


Ми йшли, було спекотно, спочатку нас супроводжували торговці, які намагалися втулити книжечку камасутри чи сувенір якийсь. В міру того як ми віддалялися від центру, ціна знижувалася..
Ми гуляли по місту і не раз чули "Hello! What is your name?... where are you from?.." За цими фразами, як правило, слідували пропозиції зайти в якийсь місцевий магазин.. Мене як питають звідки я , то я кажу, що з Китаю..)) Індуси бачать, що щось не то і відстають.. Ми вже звикли до такого і часто просто не реагуємо на такі вигуки..
Але ось ми йдемо і знову чуємо це хеллов позаду.. Ліниво обертаєю голову -
молодий хлопець на мотоциклі.. І що він хоче? Хайме, більш ввічливий, відповідає що він з Іспанії.. Ну та, а я з Китаю.. обоє сміємося.. Слово за слово познайомилися з тим хлопцем на мотоциклі. Звати його Радж, він виявився сином мера Кхаджурахо..)) Нічого нам не намагався продати, спочатку просто розпитувався хто ми і як ми, потім запропонував показати місто та околиці.. Недалеко від міста є гарний водоспад та гарна річка. Туди ми і поїхали пізніше на мотоциклах з Раджом та його друзями.  Як то кажуть: відкрийся для світу і світ відкриється для тебе..неасфальтовані дороги центральної Індії.. )


В дорозі з Раджом ми багато говорили... Він зараз здобуває гуманітарну освіту. Мріє збудувати госпіталь у Кхаджурахо, займатися соціальними проектами..  Я ж допитувався, а як на життя зароблятиме? Відповідь була простою. Їх є троє синів і кожному батько виділив по 50 гектарів землі.. Питання, як то кажуть, знімається...))

Спочатку ми направлялися до місцевого водоспаду, але спинилися біля річки трохи поплавати.. Надто спекотно було..Купання явно затягнулося і переросло у фотосесію метання індійських дітей у повітря.. Почали підкідати їх все вище і вище..

На щастя, приземлення було м'яким..

День добігав до завершення, а у нас нічний поїзд назад у Делі.. То ж ми встомлені та згорілі, червоні як буряки сидимо у вагоні з дітьми на руках. В потязі їх багато.. до кольору до вибору :)))

Знов затички у вухах, звук плеєра на всю потужність,  а у мене можливість під дитячий плач гарно проаналізувати день, подумати, який різноманітний світ, і скільки ще всього треба навчитись... ))

Більше фоток у picassa


Щось трохи коментуйте ))

Comments

( 7 comments — Leave a comment )
orest_zub
Jun. 28th, 2010 05:56 pm (UTC)
я вже під час поїздки наговорився
а от Ви, читачі, чому мовчите???
Саша для Вас старається, мені так влом :-/
molotoff_info
Jun. 29th, 2010 10:27 am (UTC)
Останнім часом, щось багато українців мандрує Індією. Декілька львівян з френдстрічки теж там подорожують. Мабуть, це мрія кожної людини побувати в цій країні і відчути атмосферу індійської культури. Цікаво, а як там відношення місцевих до "понаєхавших"?
ruzhytskyi
Jun. 29th, 2010 05:08 pm (UTC)
кинь лінки на друзів, які в Індії.

Реагують на нас дуже добре. Майже як до дипломатів..
Правда в побуті часто намагаються надурити при кіпівлі-продажу..
iva_vinny
Jul. 31st, 2010 07:54 am (UTC)
А хто це у вас там третій кучерявий?
Храми дивують, часто доводиться чути про високу духовниість у Індусів, ніяк не можу збагнути, і чому вона, ця висока духовниість. Тому так зацікавили ваші запии.
У низх там зда.ться не одна релігія а кілька, і вони різні? От ці храми, це якась ідеологія? Яку мету ставили собі їх твіорці...
Чи це було щось на подобі перших спроб заробити на жоскому порно?
ruzhytskyi
Aug. 1st, 2010 11:36 am (UTC)
Третій - наш друг з Іспанії. Хайме.
в Індії дуже багато релігій, це пояснюється тим що на великій території проживають різні народи. Південь відрізняється дуже від півночі. Індуїсти, християни, буддисти, мусульмани, сікхи та інші.. всі перемішалися в Індії ))
Храми кама сутри збудовані у періоді 950 - 1150 рр. Я не знаю, чи несли ці зображення якусь ідеологію. Важко сказати..
iva_vinny
Aug. 1st, 2010 03:24 pm (UTC)
Все цікаво, але все втигнути взнати неможливо. По моєму, саме такого предмету в школі не хватає - світові релігїї, і їх головні ствердження і правила, По моєму, було б легше потім знаходити спільну мову з іншими народами.
ruzhytskyi
Aug. 1st, 2010 03:59 pm (UTC)
та, хоча в нас в університеті був предмет релігієзнавство, але тоді особливого зацікавлення він не викликав. а те що треба бути стерпним до інших релігій то однозначно. на жаль, так не завжди є.
( 7 comments — Leave a comment )